Krónika (a kezdetektől 2014-ig)

Krónika (a kezdetektõl 2014-ig)5 ÉVES AZ EGYESÜLET!

Születés napja: 2009. augusztus 18.

A letölthető anyagnál olvashatjátok éves visszatekintéseinket, melyben az elmúlt 5 év Egyesületi munkáit idézzük fel.

ÉVES VISSZATEKINTÉSEK

Az előzmények

2008. június 10-én a Szociális Szakmai Szövetség (3SZ) útjára indított egy nagyszerű kezdeményezést Simon Zsuzsa által, melynek köszönhetően találkozni tudtunk 2008. szeptember 19-én. Ekkor összesen 22 fő – az egészségügyben dolgozó – szociális munkás volt jelen.

Már az első találkozásunk annyira meghatározó volt, hogy közösen eldöntöttük, egyesületet hozunk létre. Korábban indultak már hasonló kezdeményezések, de sajnos mindegyik kudarcba fulladt. Úgy éreztük, itt az ideje annak, hogy ezúttal sikerüljön, ezért elszántan fogtunk a közös munkához. Kiemelten fontosnak tartottuk, hogy felhívjuk a figyelmet a szakmánk jelentőségére és az érdekképviseletre.

Első lépésként megválasztottuk, hat főből álló munkacsoportunkat. Idei évben elkészült az alapszabályunk.

A kezdetek

2009. augusztus 18-án hivatalosan is megalakult az: EÜDSZM AZ Egészségügyben Dolgozó Szociális Munkások Országos Egyesülete!

A következő találkozóink és közgyűléseink alatt tovább erősödtünk. Az első elnökünk által körbeküldött kérdőív alapján is körvonalazódott, hogy a kórházi szociális munkások a segítséget egyértelműen az Egyesületünktől várják! Miután elindult Egyesületünk működése, ezzel párhuzamosan megkezdődött az egymás közötti kapcsolatfelvétel, és szép lassan megismertük, hogy ki, hol és milyen speciális szakterületen dolgozik.

Kiderült, hogy az ország kórházaiban, illetve különböző egészségügyi intézményeiben ugyanolyan osztályokon, a szociális munka hasonló területein dolgoznak a kollégák. (A teljesség igénye nélkül: Gyermekosztály, Kardiológia, Pszichiátria, Rehabilitáció, Hospice-Onkológia, Krónikus osztályok stb.) Ezért is fontos, hogy kialakuljon a munkatársak közötti tényleges, aktív kommunikáció. Az együttműködés eredményeképpen pedig lehetővé válik a szakmaspecifikus anyagok, protokollok elkészítése és kibocsátása.

Ebben az évben a Szociális Szakmai Szövetség, az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium harmadik országok állampolgárainak beilleszkedését segítő Európai Integrációs Alap támogatásával részt vettünk egy három napos szentendrei képzésen.

Folytatás a letölthető anyagban.